Probiotyczny dom - pożyteczne organizmy i ich wpływ na zdrowie swoje i najbliższych

Probiotyczny dom - pożyteczne organizmy i ich wpływ na zdrowie swoje i najbliższych

Świadomość ludzi na temat wpływu stylu życia na zdrowie jest coraz większa. Wybieramy warzywa i owoce z upraw ekologicznych, kupujemy nieprzetworzoną żywność, rezygnujemy ze słodkich napojów, włączamy do diety superfoods*. Coraz więcej osób uprawia jogging, jeździ na rowerze, rolkach, czy poprawia swoją aktywność fizyczną poprzez ćwiczenia grupowe. Obszerniejsza stała się nasza wiedza na temat kosmetyków. Nieobce stają się takie terminy jak parabeny, SLSy, czy SLESy lub słyszymy o konieczności ich unikania.

A co z środkami czystości?

Tu nie ma kompromisów. Większość z nas stawia na “najlepsze środki czystości”, które usuwają zabrudzenia i „wszystkie” bakterie. A przecież właśnie za „mocą” tych produktów kryje się wiele szkodliwych substancji takich jak: chlor, amoniak czy fosforany. Badania potwierdzają, że przyczyniają się one do chorób układu oddechowego, problemów skórnych, alergii, czy nowotworzenia. 

Należy zatem zadać sobie pytanie, czy stosowanie tak agresywnych i niebezpiecznych środków chemicznych jest niezbędne i czy może zagwarantować nam zdrowie?

W łonie matki przyszły noworodek jest wolny od bakterii. Stan ten jest wyjątkowy i niepowtarzalny, w prenatalnej fazie życia, człowiek bowiem w 100% składa się z ludzkich komórek.  Po porodzie zaczyna go zasiedlać tak wiele maleńkich żyjątek, że w przeliczeniu na komórki staje się tylko w 10% człowiekiem! (pozostałe 90% to mikroorganizmy). W takim razie czy powinniśmy dążyć do tworzenia sztucznych warunków, w miejscu w którym żyjemy, odgradzając się od natury? Co będzie dla nas lepsze?Walka z mikroorganizmami za pomocą niebezpiecznych dla zdrowia środków czystości, czy życie z nimi w zgodzie?

Oczywiście są złe (patogenne) bakterie, które wywołują choroby u ludzi, zwierząt i roślin, jednak zwalczanie ich poprzez użycie toksycznych środków sprawia jedynie, że stają się ona coraz silniejsze, rozwijają się, „uczą” i stają się odporne na znane im specyfiki.

Sterylne warunki będą odpowiednie w sali operacyjnej, ale czy na pewno konieczne w domu, szkole czy miejscu pracy?

Odpowiedzią są naturalnie wytwarzane środki czystości na bazie pożytecznych mikroorganizmów.

Pożyteczna mikroflora zawarta w preparatach Primabiotic skutecznie blokuje rozwój patogenów i alergenów poprzez dominację ilościową na powierzchni. Preparaty te są całkowicie bezpieczne dla ludzi zwierząt i roślin. Sprzątanie staje się przyjemniejsze i nie wymaga użycia rękawic ochronnych. Ponadto wyroby są na tyle bezpieczne, że możemy sprzątać przy dzieciach bez obaw o ich wpływ na zdrowie. Swoją skuteczność w czyszczeniu zabrudzeń zawdzięczają kwasom organicznym zawartym w preparacie.

Płyn do czyszczenia powierzchni usuwa zabrudzenia, biohigienizuje armaturę kuchenną i łazienkową, usuwa kurz z półek, szafek i mebli. Doskonale myje lustra i szyby, a dzięki naturalnym olejkom nadaje powierzchniom przyjemny zapach.

Koncentrat do sprzątania skutecznie usuwa zabrudzenia i kurz. Biodezynfekuje, myje lustra i szyby. Higienizuje powierzchnie, nadając przy tym świeży zapach, zaś zawarte w płynie enzymy i kwasy organiczne skutecznie czyszczą tłuste i zabrudzone powierzchnie.

Płyn do toalet udrażnia odpływy, czyści toaletę i ogranicza występowanie nieprzyjemnych zapachów. Świetnie sprawdzi się do rewitalizacji ścieków dla domów z ekologiczną oczyszczalnią przydomową.

Płyn do prania skutecznie pierze dzięki mydlnicy oraz komosie zawartej w preparacie. Te roślinki cechują się wysoką obecnością substancji piorących i odplamiających pochodzenia roślinnego – saponinom. Delikatny dla skóry i przyjazny dla środowiska, nie niszczą bariery lipidowej skóry (najbardziej powierzchownej części naskórka), szczególnie przeznaczony do prania delikatnych i dziecięcych rzeczy.

Płyn do płukania tkanin neutralizuje pozostałości środka piorącego, poprawiając przy tym jakość tkanin.Można używać ze „zwykłym” proszkiem, jednak największą skuteczność ma w duecie z Mikroorganicznym Płynem do Prania. Szczególnie gdy dotyczy to osób ze skłonnością do podrażnień i atopii.

W trosce o zdrowie swoje i bliskich zastanów się, czy nie warto zmienić starych przyzwyczajeń i pożegnać się ze żrącymi środkami w kolorowych butelkach, wymieniając je na naturalne mikroorganiczne środki czystości Primabiotic.

Natura nigdy się nie myli.

*żywność bogatą w składniki uważane za szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia