Serie produktowe

Serie produktowe Primabiotic

Suplementy diety

wspomagają utrzymanie prawidłowej mikroflory układu pokarmowego

Kompozycje pożytecznych mikroorganizmów pochodzących z naturalnej fermentacji wspomagają ochronę przed „złymi” bakteriami, wspierają odbudowę flory bakteryjnej i motorykę jelit. Dzięki nim lepiej przebiegają procesy trawienne i wchłanianie witamin.

Czy wiesz, że…

Jelita nazywane są naszym drugim mózgiem, a to za sprawą zlokalizowanych tam 100 mln komórek nerwowych. Ich działanie wpływa na nasz nastrój i stan
zdrowia. Przewód pokarmowy dorosłego człowieka ma długość 8-9 metrów, liczba zasiedlających go mikroorganizmów jest zbliżona do liczby komórek
naszego ciała. Skład mikrobiomu i przewaga „dobrych” szczepów nad „złymi” zależą m.in. od suplementacji probiotykami, wieku pacjenta, odpowiedniej
diety, aktywności fizycznej, terapii antybiotykowej oraz stosowania w życiu codziennym produktów bogatych w probiotyki.

KOSMETYKI

oczyszczają i pielęgnują ciało, dbają o prawidłowy mikrobiom skóry

Doskonały sposób na pielęgnację każdego rodzaju skóry. Harmonijne połączenie składników o nietypowych właściwościach. Naturalne kosmetyki Primabiotic nie zawierają SLS, SLES, parabenów, szkodliwych konserwantów oraz barwników.
Produkty kosmetyczne mają w składzie dodatki mikroorganiczne wpływające pozytywnie na równowagę mikrobiomu naszej skóry.

Czy wiesz że…

Na 1 cm2 skóry przypada ponad 100 bakterii. Zdecydowana większość żyje z nami w symbiozie. Niektóre z nich są przyczyną chorób dermatologicznych, trądziku czy egzemy. Bakterie zamieszkują mieszki włosowe i gruczoły łojowe, lubią miejsca ciepłe i wilgotne. „Dobre” bakterie tworzą nasz prywatny ekosystem, który jest niezbędny.

Seria przedstawionych kosmetyków zawiera dodatki mikroorganiczne wpływające pozytywnie na równowagę mikrobiomu naszej skóry.

Higiena domu

produkty służące utrzymaniu czystości i zaszczepieniu na powierzchniach probiotycznej mikropowłoki

Produkty polecane osobom ze skłonnością do alergii. Całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Preparaty zawierające pożyteczną mikroflorę i najwyższej jakości aromaty organiczne.
Do utrzymania czystości w domu używaj produktów marki Primabiotic i zasil swoje otoczenie pożytecznymi bakteriami.

Czy wiesz że…

Mikroorganizmy jako pierwsze są zdolne do zajmowania środowisk pozbawionych życia. W przypadku używania chemicznych produktów z substancjami powierzchniowo-czynnymi, usuwamy zarówno „złe” jak i „dobre” bakterie z otoczenia. W ten sposób wyjaławiamy ekosystem, który w pierwszej kolejności zasiedlany będzie przez patogenne mikroorganizmy.

Dla zwierząt

wykorzystanie bioaktywnego potencjału mikroorganizmów w pielęgnacji koni oraz zapewnieniu im właściwej, naturalnej higieny

Dobroczynne mikroorganizmy towarzyszą nam od zawsze, nie tylko podczas otrzymywania zakwasów chlebowych i innych produktów fermentacji. To one odpowiedzialne są między innymi za naturalną ochronę organizmu: zarówno w przypadku bariery zewnętrznej (mikroflora skóry), jak i w procesach wewnętrznych (przewód pokarmowy).